Papežův přílet do Skotska komplikoval silný vítr

Návštěvu Papeže Benedikta XVI. Ve Velké Británii provází řada skandálů. Chystají se demonstrace proti papežovým názorům na homosexualitu nebo antikoncepci. Na druhé straně jeden z členů delegace, německý kardinál Walter Kasper musel zůstat ve Vatikánu, protože údajně urážel Brity.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI.

Papež Benedikt XVI. | Foto: Jana Šustová | Zdroj: Český rozhlas

Panují obavy, že historická návštěva bude ve stínu pedofilních skandálů katolického kléru. Nic z toho ale zatím papežovo přivítání ve Skotsku nekazí.

Návštěvu zatím kazí snad jen silný vítr. Kvůli němu chyběl v úvodním ceremoniálu slavnostní červený koberec a papež měl také problémy s rouchem, které mu neustále vlálo přes hlavu.

Netradičně papeže uvítal přímo na letišti manžel královny princ Filip. Kolona je nyní na cestě z letiště do královského paláce v Edinburghu, kam by měla dorazit každým okamžikem. Po slavnostním přivítání s královnou delegaci čeká recepce, zatímco papež bude mít soukromé jednání s královnou.

Za zmínku stojí, že jak papež, tak britská královna jsou hlavami států Vatikánu a Velké Británie, tak hlavními katolické a anglikánské církve.

V ulicích už čekají na papeže lidé, kteří budou mít šanci ho vidět v papamobilu po půl jedné místního času, ale zájem je, zdá se, menší, než se čekalo. Pořadatelé slibovali okolo sta tisíce lidí a tolik jich v ulicích Edinburghu zatím určitě není.

Ondřej Bouda, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme