Paralympionik Pistorius, který je obviněný z vraždy přítelkyně, jde před soud

Jihoafrický běžec a paralympionik Oscar Pistorius dnes půjde před soud. Policie ho obvinila z vraždy přítelkyně Reevy Steenkampové. Pistorius ji zatím z neznámých důvodů střelil ve svém domě v Pretorii čtyřikrát do hlavy a rukou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius

Oscar Pistorius | Zdroj: Reuters

A to zrovna na svátek zamilovaných, na svatého Valentýna.

Jihoafrická média spekulovala, že vše byl nešťastný omyl, že si šestadvacetiletý Pistorius spletl přítelkyni se zlodějem. Takovou verzi policie nepotvrdila. Podle mluvčí policie byli na místě v okamžiku střelby jen dva lidé – Oscar Pistorius a jeho přítelkyně Reeva Steenkampová. Po činu se našla na místě pistole ráže 9 milimetrů, kterou sportovec držel legálně.

Kriminalita v Jihoafrické republice je velmi vysoká. Denně je tam zabito 50 lidí. Obyvatelé mají skutečně strach, ve svých domech žijí jako v pevnostech. Budovy bývají obehnány zdmi, elektrickým ohradníkem, v domech jsou speciální místnosti, kam se lidé uchýlit právě v okamžiku, kdy mají pocit, že jsou napadeni lupiči.

Není tedy vyloučeno, že si Pistorius opravdu myslel, že jde o zloděje. Kromě pistole měl také u okna samopal a u postele dvě baseballové pálky.

Země i jeho sportovní fanoušci jsou v šoku. Pistorius získal na paralympiádách několik medailí, a na olympiádě v Londýně dokonce závodil se sprintery bez hendikepu. Pro lidi s postižením je vzorem.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme