Hasiči zachránili muže, který vyšplhal pod vrchol Eiffelovy věže. Důvod jeho chování stále není jasný

Po Eiffelově věži v pondělí odpoledne vyšplhal neznámý asi čtyřicetiletý muž a usadil se těsně po jejím vrcholem, kde několik hodin mluvil s vyjednavači. Kolem desáté hodiny večer ho policisté zadrželi. Památku kvůli tomu evakuovali a zavřeli. Otevře se v úterý v půl desáté dopoledne. Jeho čin budou podle vyjádření správy Eiffelovy věže řešit příslušné úřady. Informovala o tom agentura AFP. Motiv dosud neznámého muže stále není jasný.

Aktualizováno Paříž (Aktualizováno: 22:32 20. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči i policisté byli s lezcem v kontaktu několik hodin. „Muž vešel do věže normálně a začal šplhat, jakmile se ocitl ve druhém patře,“ řekl správce věže agentuře Reuters.

Ve druhém patře muž překonal bezpečnostní zábrany a začal rychle bez jakéhokoli jištění šplhat nahoru. Před několika hodinami se zastavil a zůstal pod vrcholem věže, kde mluví se záchranáři. Zatím ale podle agentury AFP není jasné, proč se rozhodl na věž vyšplhat.

„Je to obvyklá procedura. Je třeba tomu člověku zabránit, aby pokračoval, a v takových případech evakuujeme celou věž,“ řekl AFP zdroj ze společnosti, která Eiffelovu věž spravuje. 

Eiffelova věž, která každoročně navštíví sedm milionů lidí, se otevře v úterý v půl desáté dopoledne. V pondělí z ní bylo evakuováno 2500 návštěvníků. Lístky, které kvůli lezci lidé nemohli využít, správa věže vymění, nebo nahradí.

Zároveň to není poprvé, co se někdo rozhodl vylézt na jednu z nejznámějších pařížských památek bez povolení. V roce 2015 to například byl Brit James Kingston, kterému se tehdy povedlo vyhnout všem kamerám.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme