Kluziště i pláž u Vítězného oblouku. Architekt představil novou podobu pařížské Champs-Elysées

Pařížský bulvár Champs-Elysées by se mohl do olympijských her v roce 2024 výrazně změnit. Nový návrh pařížské třídy představil architekt Philippe Chiambaretta. Podle jeho projektu by z bulváru měla zmizet auta a mělo by tam být víc zeleně. U Vítězného oblouku by zase v zimě mohlo vzniknout kluziště a v létě umělá pláž.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Bulvár Champs-Elysées ztělesňoval veškerý pokrok 20. století. 21. století ale stojí na jiných hodnotách a technologiích,“ řekl pro televizi BFMTV ředitel Výboru pro Champs-Élysées Jean-Noel Reinhardt.

Chce zlepšit obraz pařížského bulváru hlavně u samotných Francouzů. Podle průzkumu společnosti Ifop má 94 procent Pařížanů na bulvár Champs-Elysées negativní názor. Nelíbí se jim, že je tam moc turistů a hluk. Denně tam projede zhruba 64 tisíc aut. Podle nového návrhu by se měl snížit počet pruhů pro auta a naopak by mělo být víc prostoru pro chodce a cyklisty. U Vítězného oblouku by zase v zimě mohlo vzniknout kluziště a v létě umělá pláž.

Speciální pracovní skupina má do konce příštího roku představit bližší ekonomický a právní návrh k celému projektu.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme