Policie na pařížském nádraží Montparnasse zadržela dva muže s lahvemi s plynem. Vyhrožovali výbuchem

Francouzská policie na nádraží Montparnasse v Paříži v pátek ráno zadržela dva muže, kteří vyhrožovali, že „všechno vyhodí do vzduchu“ a měli u sebe devět lahví s plynem. Policie oba zadržené obvinila z obhajoby terorismu. Muži byli bezdomovci, přinejmenším jeden z nich byl posilněn alkoholem. Informoval o tom server deníku Le Figaro.

Aktualizováno Paříž (Aktualizováno: 20:28 30. 12. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedenapadesátiletý Francouz a 29letý Libyjec se pohybovali po nádraží a opakovali výhrůžky. Policie je zadržela zhruba v 7.45 a převezla na policejní stanici, kde oba muži své výroky ještě zopakovali.

V Paříži vraždil Francouz, který ‚nenávidí cizince‘. ‚Těžko říct, kolik takových je,‘ říká zpravodaj Balucha

Číst článek

Muži sice měli lahve s plynem, ale ty jsou samy o sobě neškodné a dvojice neměla žádné odpalovací zařízení, uvádí Le Figaro s odkazem na informované zdroje.

Mladší z mužů o sobě tvrdil, že je z Libye, ale později se ukázalo, že patrně pochází z Tuniska. Podle agentury Reuters byl zadržený Francouz opilý a má možné psychické obtíže. Druhý zadržený nemá v pořádku povolení k pobytu ve Francii, uvedla prokuratura. 

Pyrotechnici prohledali nádraží a nenašli žádné potenciálně nebezpečné předměty. Ministr vnitra Gérald Darmanin přesto nařídil neprodlené posílení bezpečnostních kontrol na nádražích.

Podle stanice BFM TV ani jeden ze zadržených nebyl veden na seznamu osob podporujících extremismus.

V září 2016 se skupina žen podporujících organizaci Islámský stát poblíž pařížské katedrály Notre-Dame neúspěšně pokusila odpálit auto naložené lahvemi s plynem. Vyšetřování ukázalo, že ženy byly zfanatizované a jejich útok byl řízen na dálku ze Sýrie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme