Paříž nechce v centru kamiony ani skútry

Problémy se znečištěním ovzduší a dopravními kalapsy se neřeší jen u nás, ale i v dalších zemích. Například ve francouzské metropoli chce starosta zakázat vjezd do města nejen třeba kamionům, ale i tolik oblíbeným skútrům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na skútrech Yamaha | Foto: Jan Rosenauer

Starosta Paříže vystoupil proti plánu na zlepšení životního prostředí, který před rokem přijala vláda, a označil ho za nedostatečný. "Budu usilovat o to, aby bylo těžkotonážním kamiónům zabráněno v přístupu do města. Jen tak budou ulice Paříže bezpečnější a životní prostředí se zlepší," prohlásil pařížský starosta a dodal, že hodlá prosazovat zákaz i pro - mezi mladými lidmi tolik populární - skútry, které se na škodlivých emisích podílejí také výraznou měrou.

Zatímco vláda je ochotna přístup kamionů do města výrazně omezit, u starostu je to úplný zákaz. K vládnímu návrhu se musí vyjádřit i zástupci dalších měst a regionů, nicméně postoj Paříže je v tomto směru velmi důležitý.

Markéta Kaclová, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme