Paříž opět zkoumaly drony, policie se obává terorismu

Už druhou noc přelétaly nad některými strategickými místy Paříže drony. Předmětem jejich zájmu jsou stále stejná místa - velvyslanectví Spojených států, Eiffelova věž nebo Invalidovna. Policie stále netuší, jestli je to akce amatérů, nebo nějaké skupiny s nepřátelskými úmysly. Nevylučuje proto i přípravu teroristického útoku. K dispozici už ale údajně má několik snímků bezpilotních létajících strojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížská Invalidovna a Vítězný oblouk (v pozadí) | Zdroj: Reuters

Podle posledních informací policisté získali fotografie některých dronů jak z bezpečnostních kamer, tak i od amatérů, kteří je natočili.

Kriminalisté tedy mohou zjistit původ bezpilotních létajících strojů, protože v současné době lze dron pořídit už za 50 eur, ale také za 100 tisíc eur.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad Paříží znovu létaly drony, policie nevylučuje nepřátelské úmysly. Více zpravodaj ve Francii Jan Šmíd

„Je obtížné zjistit přesnou trasu dronů nad tak velkým městem, jako je Paříž, ale vzhledem k tomu, že pro jednotlivce je obtížné naprogramovat pět dronů tak, aby byly ve vzduchu současně, se zřejmě jedná o akci skupiny lidí,“ řekl expert na drony Thomas Pinet.

„Celá problematika dronů vyžaduje pozornost, nejen proto, že se může jednat o nějakou nepřátelskou akci. Pokud totiž vznikne technická porucha nebo se vybijí baterie, ocitnou se v nebezpečí lidé na zemi,“ dodal.

Podle některých odborníků, kteří se zabývají otázkami bezpečnosti, se může jednat i o zkoušku protivzdušného obranného systému Paříže. Drony totiž není možné zachytit běžnými radary.

Jelikož bezpilotní létající stroje létaly nad francouzskou metropolí už v noci na úterý, pařížská policie zvýšila bezpečnostní opatřední ve městě.

Už před několika měsíci se drony pokusily přiblížit k několika francouzským jaderným elektrárnám.

Dron DJI Pahntom 1 | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported © Nevit Dilmen

Jan Šmíd, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme