Paříž se chystá na 40. ročník maratonu. Bezpečnostní opatření budou mimořádná

Francouzská metropole se připravuje na 40. ročník populárního pařížského maratonu. Poběží se v neděli a zúčastnit by se ho mělo téměř šedesát tisíc běžců ze 160 zemí. Přípravy – vzhledem k nedávným teroristickým útokům v Paříži či v Bruselu a k výjimečnému stavu, který v zemi platí – doprovázejí přísná bezpečnostní opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Také v Paříži pokračují bezpečnostní opatření | Zdroj: Reuters

Kdo chce maraton běžet, musel se zaregistrovat už v říjnu roku 2015, tedy ještě před listopadovou sérií útoků v Paříži a také před událostmi v Bruselu z minulého týdne.

Organizátoři prý zaregistrovali mnoho dotazů – zejména z USA – ohledně toho, zda se vzhledem k dění v Evropě běh uskuteční, málokdo však účast zrušil.

Také organizátoři si nikdy nepřipustili, že by maraton museli z důvodu teroristických hrozeb zrušit. Bezpečnostní opatření však budou mimořádná.

Do ulic se chystá o několik stovek policistů více, než se ještě před několika měsíci plánovalo, diváci musí počítat s namátkovými kontrolami a rovněž doprava bude výrazně omezená.

Nejpřísnější bezpečnostní opatření panují kolem Champs Elysées, kde bude závod startovat, a v okolí Vítězného oblouku, nedaleko něhož budou závodníci vbíhat do cíle.

Startuje se před devátou hodinou ráno.

Jan Šmíd, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme