Paříž se připravuje na finále Eura. Myslí se i na případné oslavy Francouzů

Tři a půl tisíce policistů bude v pařížských ulicích dohlížet na pořádek po finále fotbalového mistrovství Evropy. Část z nich se bude starat o bezpečnost v okolí stadionu Stade de France, část na Champs Elysées, kde by v případě vítězství Francie nad výběrem Portugalska měly být oslavy - ale bez účasti francouzských fotbalistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stánek Stade de France schovaný za bazilikou Sacré-Cœur

Fotbalový stánek Stade de France schovaný za bazilikou Sacré-Cœur | Zdroj: Reuters

Francie se ještě nestala mistrem Evropy, ale v zemi se řeší, kde by se konaly oslavy. Pařížská prefektura oznámila, že to rozhodně nebude na Champs Elysées, policisté nemohou zabránit lidem, aby se na této slavné třídě shromažďovaly, ale žádný autobus s fotbalisty tam nebude defilovat ani po zápase ani v pondělí - na rozdíl od oslav zisku titulu mistra světa v roce 1998.

Nyní je ale situace jiná. Důvodem je velké bezpečnostní riziko, navíc slavná třída se připravuje na oslavy francouzského státního svátku čtrnáctého července.

Před osmnácti lety zažilo Champs Elysées velkolepou oslavu vítězství francouzských fotbalistů poté, co výběr Francie ve finále domácího mistrovství světa zdolal Brazílii 3:0. Akci, která se uskutečnila pouhý den před nejvýznamnějším národním francouzským svátkem, tehdy na slavném pařížském bulváru navštívily statisíce lidí.

Dnešní finálové utkání mezi Francií a Portugalskem je v Paříži na programu od 21.00. Francouzi v něm budou usilovat o třetí titul z mistrovství Evropy, zatímco Portugalsko může Euro ovládnout poprvé v historii.

Jan Šmíd, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme