Úklid po bujaré noci na Champs-Élysées. Uzavřený bulvár se chystá na vítání mistrů světa

V pondělí odpoledne dorazí do Paříže fotbaloví mistři světa. Kromě setkání s prezidentem Emmanuelem Macronem čeká svěřence Didiera Deschampse přivítání fanoušky na Champs-Élysées. Tato známá třída je tradičním dějištěm oslav velkých francouzských sportovních úspěchů. Centrem veselí byla i v neděli po vítězném zápasu Francie nad Chorvatskem.

Paříž Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po večerních oslavách zůstaly na Champs-Élysées tuny odpadků. S košťaty, lopatami a fukary se na ně vrhli uklízeči v zelenožlutých uniformách.

Po večerních oslavách zůstaly na Champs-Élysées tuny odpadků. S košťaty, lopatami a fukary se na ně vrhli uklízeči v zelenožlutých uniformách. | Foto: Filip Nerad | Zdroj: Český rozhlas, Český rozhlas Radiožurnál

Na bulváru Champs-Élysées ještě panoval obvyklý hustý provoz, ale policie už začala do jeho prostředku instalovat železné zábrany a ke kruhovému objezdu kolem Vítězného oblouku začala umisťovat betonové bloky.

Všechny v národních barvách. Odpoledne tuto oblast pro auta úplně uzavře, aby se mohly přijít očekávané statisíce fanoušků a slavit s francouzskými fotbalisty jejich návrat do vlasti.

Hlavní starostí po ránu ovšem nebylo zajišťování bezpečnosti, nýbrž úklid. Po večerních oslavách zůstaly na Champs-Élysées tuny odpadků.

S košťaty, lopatami a fukary se na ně vrhli uklízeči v zelenožlutých uniformách, pěchovali je do průsvitných zelených pytlů, které za nimi odváželi popeláři. „Dneska je toho víc než obvykle. Ale to je vždycky, když se slaví,“ vysvětlovali pro Radiožurnál.

Kromě všudypřítomných odpadků připomínaly noční bujaré oslavy na Champs-Élysées také rozbité výlohy či jeden totálně ohořelý moped, jehož majitel ho nechal neprozřetelně stát během finále na této ulici.

Jedna z bočních ulic u Champs-Élysées byla totálně pokrytá odpadky. Na silnici tam ležely plastové lahve, plechovky a rozbité sklo. Vyčistit se ji se svým strojem snažil Marc. Pod nánosem odpadků se ale jeho stroj úplně zadřel. „Po včerejších (nedělních) oslavách je ho tady opravdu hodně. Dejte si pozor, ať na něco nešlápnete,“ varoval.

Když Marc svůj stroj znovu rozchodil, musel každé místo projet minimálně čtyřikrát tam a zpátky, aby všechny odpadky ze silnice dostal.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme