Pařížská demonstrace proti Hollandově politice skončila střety s policií

Devatenáct zraněných policistů a dvě stě padesát zatčených, to je bilance pařížského Dne hněvu. Tak označili organizátoři protestní demonstraci proti politice prezidenta Françoise Hollanda. Spektrum protestujících bylo široké - od náměstí Bastilly až po Invalidovnu manifestovali všichni, kteří s politikou prezidenta Hollanda nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížské demonstrace proti politice prezidenta Hollanda | Foto: ČTK

Zastavme ekonomickou krizi, zakažme sňatky homosexuálů, hlídejme svobodu slova a nechme vystupovat kontroverzní umělce – tak zněla hesla širokého spektra protestujících, které zahrnovalo příznivce od extrémní levice až přívržence Národní fronty.

Mnozí demonstranti požadovali demisi Françoise Hollanda. Některé ženy pak zazlívaly prezidentovi jeho necitlivý rozchod s jeho, dnes už bývalou, partnerkou.

Podle organizátorů bylo v ulicích 160 tisíc lidí. Policejní odhady jsou ale nesrovnatelně střízlivější - demonstrantů prý bylo maximálně dvacet tisíc.

Jan Šmíd, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme