Pařížská demonstrace proti Hollandově politice skončila střety s policií

Devatenáct zraněných policistů a dvě stě padesát zatčených, to je bilance pařížského Dne hněvu. Tak označili organizátoři protestní demonstraci proti politice prezidenta Françoise Hollanda. Spektrum protestujících bylo široké - od náměstí Bastilly až po Invalidovnu manifestovali všichni, kteří s politikou prezidenta Hollanda nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížské demonstrace proti politice prezidenta Hollanda

Pařížské demonstrace proti politice prezidenta Hollanda | Zdroj: ČTK

Zastavme ekonomickou krizi, zakažme sňatky homosexuálů, hlídejme svobodu slova a nechme vystupovat kontroverzní umělce – tak zněla hesla širokého spektra protestujících, které zahrnovalo příznivce od extrémní levice až přívržence Národní fronty.

Mnozí demonstranti požadovali demisi Françoise Hollanda. Některé ženy pak zazlívaly prezidentovi jeho necitlivý rozchod s jeho, dnes už bývalou, partnerkou.

Podle organizátorů bylo v ulicích 160 tisíc lidí. Policejní odhady jsou ale nesrovnatelně střízlivější - demonstrantů prý bylo maximálně dvacet tisíc.

Jan Šmíd, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme