Pařížská policie chce kvůli hygieně vyklidit další uprchlické tábory. Bojí se epidemií

Pařížská policie zlikvidovala tábor migrantů nedaleko turisticky oblíbené čtvrti Montmartru. Uprchlíkům radnice nabídla krátkodobé ubytování s možností požádat o azyl. Očekává se, že podobně bude policie postupovat i v jiných částech Paříže. Další příliv utečenců ale může situaci výrazně zkomplikovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migrace (ilustrační foto)

Migrace (ilustrační foto) | Foto: Tatan Syuflana | Zdroj: ČTK

„Operace je nezbytná, není možné nechat tyto lidi na ulici v těchto podmínkách. Je zde nebezpečí epidemií, lidé takto prostě žít nemohou,“ říká Pierre Henri z organizace Země nebo místo azylu.

Asi 350 běženců žilo několik měsíců ve stanech pod nadzemní dráhou mezi stanicemi Barbes a La Chapelle. Část se rozprchla v obavách z vyhoštění, část přijala nabídku radnice a bydlí v provizorních ubytovnách.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyklizení tábora migrantů v Paříži informoval zpravodaj Jan Šmíd

Francie má velké potíže s migranty, kteří kempují nejen v Paříži, ale i v oblasti Calais. Od začátku roku policie zadržela na 18 tisíc uprchlíků. Dá se přitom čekat, že z Itálie budou přicházet další.

Běženci v Calais podle sdružení českých automobilových dopravců Česmad Bohemia ohrožují i české řidiče kamionů. Ilegální imigranti se prý snaží jakýmkoliv způsobem dostat ukryti v kamionech přes kanál La Manche do Británie.

Běženci na kamiony podle Česmadu naskakují, mnohdy i za jízdy otevírají nákladová vrata a pokouší se ukrýt v nákladovém prostoru a často i na nápravách či rezervě.

Jan Šmíd, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme