Pařížská policie chce kvůli hygieně vyklidit další uprchlické tábory. Bojí se epidemií

Pařížská policie zlikvidovala tábor migrantů nedaleko turisticky oblíbené čtvrti Montmartru. Uprchlíkům radnice nabídla krátkodobé ubytování s možností požádat o azyl. Očekává se, že podobně bude policie postupovat i v jiných částech Paříže. Další příliv utečenců ale může situaci výrazně zkomplikovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migrace (ilustrační foto) | Foto: Tatan Syuflana | Zdroj: ČTK

„Operace je nezbytná, není možné nechat tyto lidi na ulici v těchto podmínkách. Je zde nebezpečí epidemií, lidé takto prostě žít nemohou,“ říká Pierre Henri z organizace Země nebo místo azylu.

Asi 350 běženců žilo několik měsíců ve stanech pod nadzemní dráhou mezi stanicemi Barbes a La Chapelle. Část se rozprchla v obavách z vyhoštění, část přijala nabídku radnice a bydlí v provizorních ubytovnách.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyklizení tábora migrantů v Paříži informoval zpravodaj Jan Šmíd

Francie má velké potíže s migranty, kteří kempují nejen v Paříži, ale i v oblasti Calais. Od začátku roku policie zadržela na 18 tisíc uprchlíků. Dá se přitom čekat, že z Itálie budou přicházet další.

Běženci v Calais podle sdružení českých automobilových dopravců Česmad Bohemia ohrožují i české řidiče kamionů. Ilegální imigranti se prý snaží jakýmkoliv způsobem dostat ukryti v kamionech přes kanál La Manche do Británie.

Běženci na kamiony podle Česmadu naskakují, mnohdy i za jízdy otevírají nákladová vrata a pokouší se ukrýt v nákladovém prostoru a často i na nápravách či rezervě.

Jan Šmíd, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme