Pařížská radnice zkoumá, jak ve městě probudit noční život

Pařížská radnice hledá o tomto víkendu způsob, jak znovu probudit noční život ve městě. Podle posledních statistik Paříž oproti jiným metropolím začíná připomínat spíš Šípkovou Růženku. Starosta a tým odborníků se proto k debatám scházejí v noci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moulin Rouge | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0, Steve

Začátek wokrshopu je ve 22:00 a konec nad ránem. Pařížská radnice se v tomto čase snaží najít způsob, jak znovu probudit město k nočnímu životu. To vše ale pod bedlivým dohledem zástupců sdružení nájemníků, kteří si často stěžují na neúměrný hluk pod okny domů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Noční zasedání pařížské radnice sledoval zpravodaj Českého rozhlasu Jan Pokorný

Také drahé bydlení a ceny v kavárnách už nedovolují Pařížanům bavit se v noci, tak jako dřív. O to víc je mrzí, že v atraktivnosti nočního života předstihnul metropoli nad Seinou například mnohem levnější Berlín.

Starosta Bertrand Delenoe spolu s ostatními zvažuje například otevření diskoték v nádražních halách, noční koncerty v parcích, ale třeba také prodloužení provozu metra až do 4 hodin.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme