Parlamentní krize na Slovensku pokračuje

Na Slovensku pokračuje parlamentní krize, která se projevila i výrazným oslabením slovenské koruny. Předseda vlády Mikuláš Dzurinda situaci označil za velmi vážnou. Předčasné volby by ale podle premiéra destabilizovaly rostoucí ekonomiku země. Dzurinda vyzval politické strany v Národní radě ke spolupráci, kromě komunistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Dzurinda | Zdroj: ČTK

Po tom, co se opozici i dnes podařilo zablokovat parlament, svolal premiér Dzurinda mimořádnou tiskovou konferenci. Na ní z destabilizace země obvinil šéfa opozičního Směru Róberta Fica.

Podle Dzurindy se všichni komunisté spojili s odvolaným ministrem hospodářství Pavolem Ruskem, aby zneužili situaci a dostali se k moci. V pozadí je údajně privatizace slovenských elektráren, kterou chce Fico za každou cenu zvrátit ve svůj prospěch.

V otázce předčasných voleb zůstává premiér nadále zdrženlivý. Je přesvědčený, že by zastavily prudký růst slovenské ekonomiky. I proto vyzval všechny nekomunistické poslance Národní rady, aby přehodnotili stanovisko a neškodili slovenským zájmům.

Ľubomír Lehotský, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme