Parlamentní volby v Albánii skončily

Albánie má za sebou ostře sledované parlamentní volby. Evropská unie a Severoatlantická aliance předem tuto jihoevropskou zemi varovaly, že tentokrát musí prokázat, že dokáže uspořádat spravedlivé a svobodné hlasování. Výsledky budou známy během pondělí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tirana | Foto: World Sites Atlas

Volby proběhly klidněji než obvykle, přesto se bez incidentů, někdy i násilných, neobešly. I tentokrát byl problémem takzvaný rodinný hlas, kdy hlava rodiny hlasovala za ostatní členy. V některých místech navíc zůstaly volební místnosti otevřeny déle.

Souboj odvěkých rivalů, bývalého prezidenta Beriši v čele Demokratické strany a dosavadního premiéra, socialisty Nana, vyznívá podle předběžných průzkumů pro Berišu. V nejchudší zemi Evropy jsou podobné informace nepřesné.

Navíc místní volební systém je kombinací většinového a poměrného. Oficiální výsledky se dají očekávat v pondělí, stejně tak jako reakce pozorovatelské mise OBSE a Evropské unie.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme