Parník Queen Mary 2 zažil neobvyklý incident

Britský manželský pár v pokročilém věku se ocitl uprostřed prudkého sporu na zaoceánském parníku Queen Mary 2. Výsledkem bylo, že jim kapitán nařídil domácí vězení v jejich kabině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Queen Mary 2 v přístavu St. Nazaire | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5, Fabrice Pluchet

Při večeři jeden z hostí údajně prohlásil, že „je tady příliš mnoho Židů“, načež paní Gloria nanejvýš neuctivě opáčila: „Fuck you, jak si dovolujete mě urážet?“

Dvaaosmdesátiletá paní Gloria je totiž Židovka. Vzala tu poznámku osobně a chovala se prý velice neurvale. Načež kapitán rozhodl, že manželé Evansovi budou v nejbližším přístavu vysazeni na břeh, ale ostatním pasažérům to připadalo jako příliš tvrdý postih a kapitána přemluvili, aby trest zmírnil na domácí vězení Evansových v jejich kabině.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník Českého rozhlasu ve Spojeném království Milan Kocourek popsal incident v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Na zmírnění trestu kapitán přistoupil pouze pod podmínkou, že manželé odevzdají veškerý alkohol, který měli ve svých zavazadlech. To se stali, a tak manželský pár tráví zbytek plavby kolem světa – šest dní a nocí – ve své kabině.

Manželé Evansovi zaplatili 12 tisíc liber za cestu kolem světa v parníku Queen Mary 2 patřícího společnosti Cunard. Vedení společnosti rozhodnutí kapitána plně podporuje.

Milan Kocourek, Jana Gulda, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme