Paroubek by do Bruselu možná vyslal Topolánka

Předseda ČSSD Jiří Paroubek by možná podpořil případnou kandidaturu předsedy ODS Mirka Topolánka na post eurokomisaře. Topolánek, který prohlásil, že o tento post neusiluje, by zase v nadsázce nejraději poslal Paroubka ještě dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek (ČSSD) v poslanecké lavici | Foto: Tomáš Adamec

Paroubek prohlásil, že by byl ochotný o vyslání Topolánka uvažovat vážněji v případě, kdy by předseda občanských demokratů zajistil, aby představitelé jeho strany už nepodávali stížnosti na Lisabonskou smlouvu.

Mirek Topolánek ovšem vyloučil, že by se o post eurokomisaře zajímal. Předsedovi ČSSD pak v nadsázce vzkázal, že by ho také poslal do Bruselu, "ne-li někam dál."

ČSSD v souvislosti s postem českého eurokomisaře nicméně zatím uvažuje o Vladimíru Špidlovi. ODS navrhuje Alexandra Vondru. Přesto se o Topolánkovi spekuluje od chvíle, kdy se vzdal mandátu v poslanecké sněmovně. Zelení by zase rádi na tomto postu viděli Jana Švejnara a komunisté Vladimíra Remka. KDU-ČSL už nominovala Pavla Svobodu. Strany Věci veřejné a SNK-Evropští demokraté navrhly premiéru Janu Fischerovi jako svého kandidáta Josefa Zieleniece.

Alice Kottová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme