Paroubek po setkání s Chirakem věří v dílčí uvolnění pohybu osob

Česká a francouzská vláda se pokusí najít kompromis v otázce volného pohybu za prací. Premiér Jiří Paroubek po jednání s francouzským prezidentem Jacquesem Chirakem prohlásil, že si umí představit liberalizaci zaměstnávání určitých skupin osob, například vysokoškoláků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek, Jacques Chirac | Zdroj: ČTK

Pozvání prezidenta Chiraka a dvouhodinový oběd je podle českého premiéra důkazem toho, že nehrajeme v Evropě nevýznamnou roli.

Během vzájemných rozhovorů však v otázce zkrácení přechodného období pro volných pohyb pracovních sil ke změně postoje Francie nedošlo.

"Pan prezident mi velmi obšírně vysvětlil příčiny, proč Francie k tomu nemůže přistoupit nějak pružně. Já tohle vnitřně chápu, ale my jsme se domluvili také na tom, že naši ministři práce budou hledat určité možnosti východiska," uvedl český premiér.

Paroubek dále potvrdil, že Francie a Česká republika zastávají velmi podobný postoj k rozpočtu Evropské unie. Vzhledem k rozporu s Velkou Británií se však jeho přijetí zatím nerýsuje.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme