Party, co se vymkla kontrole. Po vánočním večírku zůstalo na australské pláži 15 tun odpadků

Oslavy Vánoc v Austrálii se od těch českých dost liší. Především proto, že je tam právě teď léto a teploty se pohybují okolo 30 stupňů Celsia. I to je důvod pro vánoční večírky na tamních plážích. Jeden takový na pláži Coogie se ale vymkl kontrole a úřady kvůli tomu dokonce zakázaly pití alkoholu do konce léta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pláž Coogee přišlo podle odhadů asi deset tisíc mladých lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Na pláž Coogie přišlo podle odhadů asi deset tisíc mladých lidí a zůstala po nich opravdová spoušť. Tamní radnice spočítala, že na pláži zbylo 15 tun odpadků. Coogie je oblíbená mezi mladými lidmi a takzvanými baťůžkáři.

Na sociálních sítích se objevily fotky a videa z akce. Pláž je na nich zaplněná lidmi většinou v plavkách a s vánočními čapkami na hlavě. Atmosféra byla zjevně opravdu veselá. Radost ale neměli místní poté, co viděli množství nepořádku, které po oslavě zůstalo.

Radnice Radwick, v jejímž obvodu se pláž Coogie nachází, na Facebooku zveřejnila fotku zpustošené pláže a poděkovala personálu, který 15 tun odpadu uklidil. Radnice nařídila také úplný zákaz pití alkoholu po celou dobu léta. Tedy až do března, kdy v Austrálii začíná podzim.

Otázkou je, jak se tento zákaz bude dodržovat a hlavně vymáhat v praxi. Už dřív v prosinci totiž úřady zakázaly pití alkoholu venku v odpoledních hodinách.

Na pláži Coogie ale bylo při vánočním večírku tolik lidí, že pobřežní hlídka nic nezmohla a nakonec z místa kvůli své bezpečnosti raději odešla. Další oslava pláž čeká už v sobotu na Silvestra.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme