Pasažéři havarované výletní lodi Carnival Triumph už vyhlížejí přístav

Dnes by do přístavu Mobile v Alabamě měla po téměř pětidenním driftování dorazit havarovaná loď Carnival Triumph, vleče ji tam remorkér. Obří plovoucí hotel má na palubě přes tři tisíce pasažérů a tisíc členů posádky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havarovaná obří výletní loď Carnival Triupf skončila bez elektřiny a tedy i záchodů.

Havarovaná obří výletní loď Carnival Triupf skončila bez elektřiny a tedy i záchodů. | Zdroj: Reuters

V neděli požár vyřadil z provozu lodní motory a obrovské plavidlo s vypětím všech koňských sil nyní k americkým břehům táhne remorkér.

Cestující si stěžují na příšerné podmínky, které na lodi panují. Jejich příbuzní a přátelé kvůli tomu založili i profil na Facebooku.

Na palubě plovoucího hotelu chyběla elektřina a tekoucí voda, nefungovaly tedy ani záchody. Potřebu museli pasažéři vykonávat do plastových pytlů. Po luxusní lodi se tak šířil intenzivní zápach.

Začalo rovněž docházet jídlo. Po čase se ale posádce podařilo nahodit záložní zdroje elektřiny, takže alespoň základní provoz plavidla byl obnoven.

Majitel lodi cestujícím slíbil odškodné ve výši pěti set dolarů. Lze však předpokládat, že s tím se lidé nespokojí a budou si dál stěžovat.

Martin Dorazín, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme