Pasažéři i posádka přežili nehodu letounu Air France při přistávání v Torontu

Obrovské štěstí v neštěstí měli cestující i posádka z letadla Air France, které havarovalo a vzplanulo po přistání v kanadském Torontu. Nehoda si totiž nevyžádala oběti na životech, i když miliony posluchačů a televizních diváků dlouhé minuty sledovaly dramatický boj hasičů a záchranářů nedaleko jedné z drah Personova letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letoun Air France | Foto: AFP

Linkové letadlo francouzských aerolinií Air France se ocitlo v plamenech na letišti v kanadském Torontu poté, co sjelo z runwaye. Stalo se to při přistávání letounu, nejnovější informace hovoří o zásahu blesku. Všichni pasažéři i posádka nehodu přežili.

Na palubě stroje Airbus A-340 bylo 297 cestujících a 12 členů posádky, kteří cestovali letem číslo 358 z Paříže do Toronta. Televizní záběry ukazovaly hustý sloup dýmu, který stoupal z hořícího letadla v dolíku nedaleko jedné z drah. Na místo se ihned sjely vozy hasičů a záchranářů.

Nad mezinárodním letištěm vládlo velmi nepříznivé počasí, bouře a prudký vítr. Právě zásah blesku byl zřejmě příčinou neštěstí. Velitel hasičů potvrdil, že zranění pasažéři včetně pilota byli převezeni do torontských nemocnic. První informace hovořily o 14 zraněných.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme