Pasažéři letu na Mallorku se zranili při evakuaci

Dým valící se do kabiny zastavil start letadla s turisty mířícími na Mallorku z letiště Kolín nad Rýnem. Všech 174 cestujících bylo z paluby letadla rychle evakuováno a letištní hasiči situaci rychle zvládli. Lékaři museli ošetřit 23 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Sedm postižených je na pozorování v nemocnici s dýchacími potížemi, které jim způsobil kouř uvnitř stroje. Další zranění utrpěli pasažéři při evakuaci po nouzové skluzavce. Jde ale o pouhé odřeniny.

Pilot španělského charterového letu společnosti SpanAir objevil kouř při pojíždění ke startovací dráze. Zadýmení letadla typu Douglas MD-83 způsobil olej kapající z vadné hydrauliky na horké částí pohonné jednotky.

Podle hasičů však vážný požár letadla nehrozil a během letu by dým ustal, protože příslušné zařízení by bylo mimo provoz. Odmítli také původní zprávy, že letadlo hořelo. Jiná poškození na stroji nebyla nalezena.

Evakuovaným cestujícím byla kromě lékařského ošetření poskytnuta i psychologická péče. Spanair přislíbila přistavit co nejdříve náhradní letadlo, aby se cestující dostali na Mallorku jen s menším zpožděním.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme