Pasažéři uneseného súdánského letadla jsou volní

Všichni pasažéři súdánského letadla uneseného do Libye jsou na svobodě. Stroj byl unesen krátce po startu v dárfúrském městě Njala, odkud mířil do Chartúmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unesené súdánské letadlo | Zdroj: ČTK

Na palubě od včerejška nuceně setrvávalo kolem stovky lidí. V současnosti tam zůstává ještě osmičlenná posádka a jeden nebo dva únosci, požadující palivo na další let, prý do Francie.

Mučád Hasan ze súdánské letecké společnosti Sun Air televizi Al Jazeera řekl, že únosce byl pravděpodobně jen jeden. "Byl tam jen jeden, se kterým se vyjednávalo. Mluvili s ním lidé, pověření libyjskými místními úřady. Není vyloučeno, že s někým spolupracoval, ale jak říkám, veškerá vyjednávání se vedla jen s jednou osobou," upřesnil.

Stroj přistál kvůli prázdné nádrži v Libyi, která přistání z humanitárních důvodů dovolila. Předtím žádost odmítly egyptské úřady. K únosu letounu došlo krátce po startu ve městě Njala v súdánské provincii Dárfúr.

Jitka Malá, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme