Pasažéry Lufthansy čeká enormní omezení letů kvůli stávce

Německá společnost Lufthansa zruší ve čtvrtek dopoledne skoro všechny vnitroněmecké a evropské lety. Důvodem je stávka, ke které dnes vyzvaly odbory Ver.di. Aktuálně Lufthansa počítá se zrušením 480 spojů včetně několika letů do České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lufthansa | Foto: Tomáš Adamec

Lufthansu čeká drastické omezení letů. Stávka se dotkne spojů od ranních do poledních hodin, s výpadky a zpožděními se musí počítat po celý den.

Lufthansa už v tuto chvíli nabízí cestujícím možnost letenku zdarma stornovat nebo přebukovat na jiný den. V rámci vnitroněmeckých letů se pokusí některé spoje přesunout na železnici.

Zrušení letů se dotkne i pražského Letiště Václava Havla. „V souvislosti s tím je z letiště Václava Havla na zítřejší den zrušeno 14 letů z celkových 22,“ informuje Marika Janoušková z tiskového oddělení letiště.

Mezikontinentální linky by měly létat normálně. Odbory chtějí vyhlášením stávky zvýšit tlak na vedení firmy před pátečním jednáním o zvýšení platů pro pozemní zaměstnance.

Jaroslava Malínská, Klára Stejskalová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme