Pašeráci drog jsou stále vynalézavější

Obchodníci s drogami vymýšlejí stále rafinovanější úkryty. Jen dnes přinesly agentury zprávy o dvou kuriózních případech. Několik let vozila v nádrži svého automobilu kokain za 40.000 dolarů jedna rodina v americkém státě Louisiana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Na neobvyklý náklad přišli teprve automechanici poté, co jim byl vůz svěřen s tím, že obvykle spolehlivé vozidlo začalo jevit tendenci zpomalovat. Až do minulého týdne neměli majitelé s vozem žádné větší mechanické potíže. Když ale vůz začal ztrácet na rychlosti, odvezli jej k automechanikovi. Ten objevil dvě kokainové "cihly" přilepené k palivovému potrubí. Obal zřejmě pustil teprve v nedávné době.

Majitelé vozidla ale údajně nemají s obchodem drogami nic společného. V noci na dnešek pak agentura AP oznámila, že na letišti v jihokolumbijském městě Cali zadrželi policisté ženu, která měla v žaludku rekordní množství 180 kapslí s heroinem v hodnotě 120.000 dolarů. Podle šéfa protidrogové policie v Cali Juana Pabla Guerrera se dříve setkali pouze s případy lidí, kteří měli v útrobách maximálně 100 kapslí.

Bezpečnostní orgány zadržely 48letou ženu, když se chystala nastoupit na let do New Yorku. Pašeračka cestovala v doprovodu muže, kterému se rovněž podařilo předchozí rekord překonat - v žaludku měl 120 kapslí s heroinem. Policisté na letišti si všimli, že dvojice je při nástupu na let nervózní. Proto jim provedla ještě rentgenovou prohlídku a zjistila, že spolykali latexové kapsle velikosti palce. Oba byli odvezeni do nemocnice, avšak teprve po třech dnech z ženy vyšly kapsle, které vážily celkem 1,5 kilogramu.

Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme