Izrael podle Hamásu zasáhl školu, ve které se ukrývaly vysídlené rodiny. Nejméně 12 lidé zemřelo

Nejméně 12 lidí v sobotu zemřelo v Pásmu Gazy poté, co izraelský útok zasáhl školu ve správě OSN. Podle agentury AFP to uvedlo teroristické hnutí Hamás, které v Pásmu Gazy vládne a jež před měsícem zaútočilo na Izrael. Školy, které spravuje OSN, nyní poskytují nouzové přístřeší pro stovky vysídlených rodin. Informace nelze nezávisle ověřit.

Sledovali jsme online Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet obětí podle vedení nemocnice ještě poroste (ilustrační foto)

Počet obětí podle vedení nemocnice ještě poroste (ilustrační foto) | Foto: Ibraheem Abu Mustafa | Zdroj: Reuters

Bombardování podle Hamásu cílilo na školu v táboře Džabálija, který má podle televize Al-Džazíra zhruba 116 tisíc obyvatel a je největším z osmi uprchlických táborů v Pásmu Gazy. Raněných je podle Hamásu 54, píše AFP.

Izraelská armáda zasahovala na Západním břehu. Osm Palestinců zemřelo, uvádí úřady

Číst článek

Agentura Reuters s odvoláním na vedení nemocnice Šífa informovala o 15 mrtvých a desítkách raněných. Počet obětí podle vedení nemocnice ještě poroste.

Nejnovější válka mezi Hamásem a Izraelem propukla 7. října, když bojovníci Hamásu zaútočili na jih Izraele a zabili 1400 lidí a přes 200 jich unesli.

Při izraelských odvetných úderech zemřelo podle sobotní bilance 9488 Palestinců, z toho je 2509 žen a 3900 dětí, uvedla AFP. Páteční bilance uváděla 9227 zabitých Palestinců, včetně 3826 dětí. Čtvrteční zprávy hovořily o 32 000 zraněných.

afo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme