Situace mezi pásmem Gazy a Izraelem se uklidnila, školy v oblasti zůstávají zavřené

Od časného rána je mezi pásmem Gazy a Izraelem klid. Objevují se nepotvrzené informace o příměří. Ještě během noci ale dopadlo na izraelské území přes 60 střel a izraelské letectvo zasáhlo v palestinské enklávě patnáct cílů. Přestřelku vyvolala raketa, která v pondělí ráno dopadla nedaleko Tel Avivu. Zničila rodinný dům a zranila sedm lidí. Situaci na místě sleduje zpravodaj Radiožurnálu.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketa vypálená podle izraelských úřadů zřejmě z palestinského Pásma Gazy zasáhla v pondělí časně ráno obytný dům v obci poblíž Tel Avivu | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Naposledy se sirény v izraelských sídlech v okolí pásma Gazy rozezněly ve čtvrt na čtyři ráno. Od té doby trvá klid, úkryty ale zůstávají otevřené a školy v oblasti naopak zavřené.

Izraelská armáda útočí na Pásmo Gazy, cílem má být Hamás

Číst článek

Příměří zatím není z izraelské strany oficiálně potvrzené. Ale jak hnutí Hamás, tak islámský džihád mluví o tom, že dohoda existuje, a pokud už izraelská armáda nepodnikne žádný útok, tak nebudou útočit ani oni. Za příměřím údajně stojí egyptští zprostředkovatelé.

Šedesát raket vypálených z pásma Gazy na Izrael nezpůsobilo žádné větší materiální škody ani zranění. Zatím největší škody způsobila první raketa, která zasáhla rodinný dům nedaleko Tel Avivu.

Odvetné útoky Izraele na cíle Hamásu a islámského džihádu mají za následek zatím tři zraněné Palestince a poměrně značné materiální škody. Zničené bylo například sídlo vůdce hnutí Hamás.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme