Odveta za raketu Hamásu. Izraelci letecky zaútočili na několik cílů v Pásmu Gazy

Izraelské stíhačky ve středu nad ránem zaútočily na několik cílů v Pásmu Gazy. Armáda židovského státu tak učinila krátce poté, co byla z oblasti ovládané palestinským radikálním hnutím Hamás vypálena raketa, která dopadla na jihoizraelské město Beerševa, informovala agentura Reuters.

Pásmo Gazy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupající kouř po izraelském útoku v Pásmu Gazy. | Foto: Ibraheem Abu Mustafa | Zdroj: Reuters

Raketa vypálená z Pásma Gazy zasáhla v Beerševě obytný dům. Podle agentury Reuters byly následně do nemocnice převezeny tři osoby.

Agentura AP uvedla, že zdravotníci ošetřili matku a její tři děti, které utrpěly šok. Před raketou se rodina údajně stihla schovat do krytu.

V reakci na raketový útok zaútočily izraelské stíhačky na několik cílů v Pásmu Gazy. Podle obyvatel Pásma, které citovala agentura Reuters, byly cíle tři. Zda si odvetná akce vyžádala mrtvé či zraněné, zatím není jasné.

Podle agentury AP je středeční střela první vypálená z Pásma Gazy za posledních několik týdnů a první od roku 2014, která zasáhla na izraelském území obytný dům.

Útok na Beerševu a odvetná akce izraelských stíhaček přišly den poté, co izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman uvedl, že je na čase uštědřit Hamásu „tvrdou ránu“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme