Pastýřský list přinesl v Německu i zklamání veřejnosti

Rozporuplné reakce vyvolal v Německu pastýřský list papeže Benedikta XVI. irské katolické církvi. Reformním kruhům vadí, že papež výslovně nezmínil taky Německo, kde se provalila řada případů zneužívání dětí kněžími.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež Benedikt XVI.

Papež Benedikt XVI. | Zdroj: ČTK

Vysokým představitelům německých katolíků připadá Benediktovo poselství jednoznačně.

Předseda biskupské konference Robert Zollitsch chápe oficiální dokument Vatikánu coby vzkaz celé katolické církvi. Podobně to vidí i předseda Ústřední komise německých katolíků Alois Glück, podle kterého se papež jasně vyslovil pro úplné objasnění případů sexuálního zneužívání dětí.

Mluvčí reformního hnutí „My jsme církev" Christian Weisner naopak netají své zklamání: „Mlčení určitě nezvýší Benediktovu autoritu a vnímání v církvi."

Absence komentáře k situaci v Německu lituje taky Svaz německé katolické mládeže. Ten upozorňuje na prohlubující se nejistotu mladých věřících a jejich rodičů.

Jiří Hošek, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme