Pátrací týmy našly části letounu EgyptAir, který se zřítil před měsícem

Průzkumná loď našla ve Středomoří trosky havarovaného letounu společnosti EgyptAir. Stroj se zřítil před měsícem při cestě z Paříže do Káhiry, příčina katastrofy je ale stále neznámá. Jestli vyšetřovatelé už mají i černé skříňky, zatím není jisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé zatím řekli pouze to, že mají nějaké velké trosky stroje. Před několika dny týmy informovaly o tom, že zachytily signál z černých skříněk. Baterky v těchto zařízeních mají ale omezenou životnost a vybít by se měly asi za osm dní.

Záleží tedy na tom, jakou část letadla mají teď vyšetřovatelé nově k dispozici. Jedna černá skříňka bývá v ocase letadla a jedna vpředu poblíž kokpitu. Pokud mají některou z těchto částí, je pravděpodobné, že jednu z černých skříněk najdou.

Na základě informací z místa, kde se trosky našly, sestaví pátrací týmy mapu oblasti a budou hledat dál. Tato konkrétní část Středomoří je ale jedna z nejhlubších, dosahuje hloubky až tří kilometrů, což pátrání komplikuje. Vyšetřovatelé mezitím začnou zkoumat fotografie nalezených trosek, které už by teď měli mít k dispozici.

Letadlo se zřítilo krátce poté, co opustilo řecký vzdušný prostor a vletělo do egyptského. Posádka zřejmě ani nevyslala nouzový signál. Podle dosavadních informací to vypadá tak, že na toaletě a v prostoru pod kokpitem, kde je umístěna většina zařízení, začalo hořet.

Jestli se mohlo jednat o teroristický útok, zatím nikdo nevyloučil. Na palubě bylo 66 lidí. Pátrací týmy našly už dříve trosky po havárii, byly necelých 300 kilometrů severně od pobřeží Alexandrie. Jednalo se o části těl, sedaček i zavazadel.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme