Pátrací týmy vylovily z moře část letadla AirAsia. Není jisté, že v něm jsou černé skříňky

Pátrací týmy vyzdvihly z Jávského moře ocasní část zříceného letounu společnosti AirAsia. Nacházel se hloubce 35 metrů. Zatím ale není jisté, že v něm jsou takzvané černé skříňky. Stroj se 162 lidmi na palubě havaroval koncem loňského roku nejspíš kvůli špatnému počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pátrací týmy vyzdvihly z Jávského moře ocas zříceného letounu společnosti AirAsia | Zdroj: Reuters

Podle koordinátora indonéské Národní pátrací a záchranné agentury Supriyadiho je možné, že při havárii černé skříňky z letadla vypadly a v ocase letounu už nejsou.

„V kajutě jsme černou skříňku nenašli. Máme také informaci, že nemusí dál být ani v ocase letadla, protože její signál jsme zachytili asi kilometr od místa, kde se našla ocasní část,“ upozornil.

Část vraku letadla už je podle něj na cestě k pevnině, kde ji budou zkoumat odborníci.

Letadlo společnosti AirAsia se zřítilo do Jávského moře koncem prosince při cestě ze Surabaje do Singapuru. Na palubě bylo 162 lidí, nikdo z nich nehodu nepřežil. Pátracím týmům se už dříve podařilo vyzvednout 41 těl obětí, většinou indonéských pasažérů a členů posádky. Předpokládá se, že mnoho dalších je stále připoutáno k sedadlům v trupu stroje.

Příčiny neštěstí se dál vyšetřují. Naposledy pilot oznamoval řídicí věži, že se blíží k nebezpečným mrakům. Kvůli hustému provozu však nedostal povolení vystoupat do větší výšky. Záchranáři předpokládají, že námraza způsobila výpadek motorů.

Olga Kořánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme