Pátrací týmy zřejmě zachytily signály z černé skříňky letounu AirAsia

Indonéské týmy pátrající po letadle společnosti AirAsia zachytily signály, které by mohly patřit černým skřínkám zmizelého Airbusu. Agentuře Reuters to řekl vyšetřovatel z indonéské komise pro bezpečnost dopravy. Letadlo se zřítilo do Jávského moře koncem prosince při cestě ze Surabaje do Singapuru. Na palubě bylo 162 lidí, nikdo z nich nehodu nepřežil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pátracím týmům pomáhají vrtulníky

Pátracím týmům pomáhají vrtulníky | Zdroj: Reuters

Pátrací týmy se teď připravují na vyzvednutí ocasní části stroje pomocí nafukovacích zařízení připevněných na vrtulníky. Ocas letadla už ve středu lokalizoval podmořský robot. V této části letounu prý ale černé skříňky nejsou.

Pátracím týmům se už dříve podařilo vyzvednout 41 těl obětí, většinou indonéských pasažérů a členů posádky. Předpokládá se, že mnoho dalších je stále připoutáno k sedadlům v trupu stroje.

Příčiny neštěstí se dál vyšetřují. Naposledy pilot oznamoval řídicí věži, že se blíží k nebezpečným mrakům. Kvůli hustému provozu však nedostal povolení vystoupat do větší výšky. Záchranáři předpokládají, že námraza způsobila výpadek motorů.

Trosky letounu společnosti AirAsia | Foto: ČTK

ČTK, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme