Pátračům se zatím nepodařilo nalézt druhou černou skříňku zříceného airbusu

Pátrací týmy na místě zřícení airbusu německé společnosti Germanwings ve francouzských Alpách pokračují v identifikaci ostatků a v hledání druhé černé skříňky. Experti zatím na základě testů DNA identifikovali asi polovinu těl obětí. V rámci pátracího týmu byla vyčleněna speciální skupina, která hledá pouze druhou černou skříňku z havarovaného stroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členové pátracího týmu u trosek Airbusuu A-320 ve Francii | Zdroj: Reuters

Pátrání po ní je ale zatím bez hmatatelného úspěchu. Začalo v místech, kde byl nalezen její obal, ale vlastní zařízení se zatím nalézt nepodařilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Práci pátracích týmů sleduje ve Francii zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Přitom tato datová skříňka by měla obsahovat údaje o výšce letounu a další důležité informace. Podle expertů by zřejmě nepřinesly žádné převratné informace, ale pravděpodobně by potvrdily dosavadní poznatky.

Její obsah by ale zajímal zejména pojišťovny a byl by důležitý pro následné kompenzace pro pozůstalé.

Němci vytvořili k pádu letadla v Alpách a motivům pilota obří vyšetřovací tým

Číst článek

V okolí neštěstí mezitím pokračuje solidarita s rodinami pozůstalých po cestujících a tamní obyvatelé cítí, že jejich okolí se stalo pietním místem.

Expertům se zatím se podařilo nalézt 78 vzorků DNA, tedy přibližně poloviny všech cestujícíh. DNA z ostatků německého kopilota Andrease Lubitze by mohla prokázat přítomnost léků na depresi a potvrdit, zda pilot převzal kontrolu nad letadlem pod jejich vlivem.

V hotelu v jihofrancouzském přístavu Marseille, asi 150 kilometrů jihozápadně od místa neštěstí u Seyne-les-Alpes, se o pozůstalé stará několik desítek odborníků, včetně psychologů, lékařů a duchovních.

V případě zájmu je také doprovázejí na místo zřícení letadla.

Francouzské úřady začaly stavět cestu k troskám letadla společnosti Germanwings

Číst článek

Černá skříňka nahrává komunikaci v pilotní kabině a letové údaje | Foto: ČTK

Zvětšit mapu

Jan Šmíd, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme