Pátrání po černé skříňce z havarovaného jemenského Airbusu pokračuje

Ve vodách Indického oceánu, v blízkosti ostrova Grande Komore pokračuje pátrání po černé skříňce z Airbusu Jemenských aerolinií, který se zřítil do moře. Pátrací týmy také přiznávají, že naděje na nalezení někoho živého z tohoto letadla jsou už jen minimální. Zatím se podařilo lokalizovat jen nouzové bóje, po černé skříňce se nadále pátrá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otec čtrnáctileté Bahii Bakariové přeživší z havárie Airbusu 310 | Zdroj: ČTK

Z letadla jemenské společnosti, které se v úterý se 153 lidmi na palubě zřítilo v Indickém oceánu u Komorských ostrovů, se zatím podařilo lokalizovat jen nouzové bóje, oznámil dnes odpoledne francouzský státní tajemník Alain Joyandet. Vyvrátil tak předchozí sdělení ministra dopravy, že byla už nalezena černá skříňka, která by mohla výrazně přispět k objasnění příčin nehody. Pátrání po pasažérech pokračuje, naděje na jejich záchranu je však malá.

Zatím se předpokládá, že nehodu mohlo způsobit špatné počasí a možná též špatný technický stav stroje. Kvůli údajně neuspokojivému stavu letadla se jemenské aerolinie dostaly pod palbu kritiky, zejména ze strany pozůstalých, kteří při nehodě přišli o své blízké. Skupina protestujících Komořanů se dnes na pařížském letišti pokusila zabránit startu dalšího stroje jemenské společnosti. Ten musel nakonec odstartovat z jiného terminálu. V Marseille, kde žije početná skupina Komořanů, museli na nátlak již dříve založené organizace "SOS cestám na Komory" uzavřít své přepážky prodejci letenek, kteří nabízejí spoje s jemenskou společností.

Záchranářům, jejichž práci ztěžuje nepříznivé počasí, se z moře zatím podařilo vytáhnout jedinou přeživší cestující - čtrnáctiletou Bahiu Bakariovou. Dívka, jejíž jméno v překladu znamená naděje, byla pořezaná v obličeji a utrpěla zlomeninu klíční kosti. Její stav byl však v noci stabilizovaný. Podle výpovědi otce Bakariové někteří cestující pád letadla přežili. V rozhovoru s francouzskou televizí i-télé uvedl, že mu to po telefonu z nemocnice řekla jeho dcera. "Tatínku, spadli jsme do vody. Slyšela jsem lidi, jak mluví. Ale nikoho jsem neviděla. Okolo mě bylo všechno černé." Bakariová prý umí sotva plavat, ale nad hladinou se po nehodě udržela více než 13 hodin.

Airbus A310-300 jemenské letecké společnosti se zřítil necelých 15 kilometrů severně od komorského pobřeží. Na palubě stroje, který letěl z jemenského hlavního města Saná, se nacházelo 142 pasažérů a 11 členů posádky.

Přečtěte si také:

Jemenský letoun nesměl kvůli špatném stavu do Francie

Jan Šmíd, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme