Pátrání po českém studentovi v Alpách zatím bez úspěchu

Zatím bezvýsledně pátrali v Alpách záchranáři po nezvěstném českém horolezci, kterého v pondělí večer na úbočí nejvyšší rakouské hory Grossglockner zasypala lavina. Jeho dva kamarády objevili živé a nezraněné už v úterý ráno. Pátrání po třetím alpinistovi bylo odpoledne kvůli špatnému počasí přerušeno. V oblasti totiž hrozí další laviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hory | Foto: Jan Rosenauer

Záchranná skupina z blízké obce Heiligenblut se z místa neštěstí stáhla poté, co se odpoledne utrhly další masy sněhu. Další průběh pátrací operace závisí na počasí. Momentálně se na vrcholu Alp střídá sníh s velkou mlhou a silným větrem. Jakmile se rozední, bude rozhodnuto, jestli a jak bude záchranářský tým pokračovat.

Skupina tří zkušených českých alpinistů se v pondělí vydala na výstup na nejvyšší vrchol Alp, přestože je místní od toho zrazovali. Čeští turisté navíc sebou neměli potřebné signalizační zařízení, s jehož pomocí lze určit polohu osob zavalených lavinou. Jednomu z nich se podařilo mobilním telefonem zavolat záchranáře, kteří po nezvěstných pátrali celou noc z pondělí na úterý.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová, Petr Vavrouška, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme