Pátrání po českém turistovi v Nízkých Tatrách je zatím bezvýsledné

Slovenská Horská služba přerušila kvůli špatnému počasí pátrání po českém turistovi v Nízkých Tatrách. Do terénu vyrazí záchranáři zase v neděli. Muž je nezvěstný už druhý den, do údolí se vrátil pouze jeho kamarád a Horská služba ho s omrzlinami převezla do nemocnice v Liptovském Mikuláši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nízké Tatry - Chopok | Foto: www.nizketatry.com

Záchranáři hledají nezvěstného jak na severní, tak na jižní straně hřebenu. Podle výpovědi kamaráda chtěli oba muži dorazit na sněžnicích do chaty Pod Chabencom v nadmořské výšce 1623 metry. Kvůli počasí se ale do obydlené chaty nedostali a museli bivakovat ve sněhovém záhrabu.

Ráno se jejich cesty rozešly a do údolí se vrátil jenom jeden. Záchranáři sice objevili stopy, ale kvůli sněžení je ztratili. Po několika hodinách začali mít omrzliny i oni, lavinový pes byl vyčerpaný, a tak pátrání přerušili.

V Nízkých Tatrách platí velké lavinové nebezpečí, tepoty padly hluboko pod nulu a fouká prudký severní vítr. Šance na přežití bez dobrého vybavení je podle Horské služby nízká.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme