Pátrání po českém turistovi v Tatrách ztěžuje špatné počasí

Slovenská Horská služba přerušila pátrání po nezvěstném Čechovi v Nízkých Tatrách. Kvůli mimořádně nepříznivému počasí se záchranáři vydají do terénu zřejmě až zítra. Prudký severní vítr, silný mráz do 15 stupňů pod nulou a nízká viditelnost komplikují pohyb ve všech horách. Jenom během sobotní noci musela Horská služba hledat tři zbloudilé skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nízké Tatry - Chopok | Foto: www.nizketatry.com

V Malé Fatře se ztratili tři místní lyžaři, záchranáři je našli vyčerpané a naprosto dezorientované. V Roháčích pro změnu dovedli do bezpečí sedm Poláků a ve Vysokých Tatrách hledali až do půlnoci tři české turisty. Ti nakonec bivakovali na mrazu a do chaty se vrátili ráno sami.

Všechny pátrací akce popsala Horská služba jako mimořádně obtížné kvůli lavinám, čerstvému sněhu a téměř nulové viditelnosti. Proto není úspěšné ani pátrání po Čechovi, který se ztratil v pátek při sestupu do osady Magurka v Nízkých Tatrách.

V sobotu turistu hledalo 14 mužů, dnes 6 a na dalším postupu se dohodnou podle počasí. Šance nezvěstného na přežití v tak silném mrazu bez solidního vybavení není podle záchranářů vysoká.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme