Pátrání po českých potápěčích začne opět v neděli ráno

Zatím bez úspěchu pokračuje pátrání po dvou českých potápěčích v Chorvatsku. Ještě se neví, co se přesně stalo. Dva muži se v pátek vydali potápět do moře na Makarské riviéře nedaleko Podgory a už se nevrátili. Na místo okamžitě vyrazili chorvatští záchranáři spolu s policejními potápěči. Záchranáři po dobu noci ze soboty na neděli akci přerušili, pokračovat budou ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potápeč (YMCA) | Foto: YMCA

Dva pohřešovaní muži ve věku 35 a 38 let trávili dovolenou na dalmatské riviéře u městečka Podgora. Když se dlouho nevraceli z potápění, požádala manželka jednoho z nich o pomoc policii. Jak Radiožurnálu potvrdila česká konzulka ve Splitu Veronika Honsová, chorvatští policisté nasadili do akce veškeré síly:

"Chorvatská policie, záchranná služba i lodě přístavního kapitanátu pátrali velmi intenzivně už v průběhu včerejšího odpoledne. Do pátrání byla zapojena i helikoptéra, lodě policejních stanic i potápěči. Dnes pátrání pokračuje. Bohužel zatím bylo neúspěšné."

Podle chorvatské policie pátrání komplikuje skutečnost, že Češi místo ponoru neoznačili bójí. Čeští turisté tvrdí, že se pohřešovaná dvojice u Podgory potápěla každý den. Odpovídá tomu kvalitní výzbroj včetně několika kyslíkových lahví.

Jadran je oblíbenou destinací českých turistů, bohužel se ale zvyšuje i počet těch, kteří právě během dovolené zemřou. Poslední tragická nehoda se stala v úterý, kdy na ostrově Pag zahynul český potápěč.

Dušan Valenta, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme