Pátrání po iráckých zbraních hromadného ničení stále bez úspěchu

Americký prezident George Bush mává rukou nad tím, že americké a britské síly nejsou schopné najít zbraně hromadného ničení. Podle prezidenta to prokáže čas. Podle washingtonského zpravodaje Českého rozhlasu

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. W. Bush | Foto: GeorgeWBush.com

Miroslava Konvaliny George Bush více než o honu za ukrytými zbraněmi Saddáma Husajna, mluví o nové svobodě, kterou Iráčané dostali.

Jak napsala agentura AP, Bushovi poradci doufají, že pokračováním v tomto přístupu získá Bílý dům čas do té doby než ukryté zbraně Američané naleznou a budou se moci úspěšně obhájit před veřejností.

Na domácí politické scéně i v zahraničí se velmi hlasitě ozývají kritici války v Iráku, kteří upozorňují na přehmaty při shromažďování nebo interpretaci zpravodajských informací z předválečného Iráku.

Vlády prezidenta Bushe a premiéra Blaira jsou obviňovány, že nebezpečí zakázaných iráckých zbraní zveličovaly, aby následnou válku ospravedlnily.

Podle agentury AP se nezdá, že by administrativa hledala obětního beránka mezi americkými zpravodajskými službami nebo v Pentagonu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme