Pátrání po obětech z jemenského Airbusu pokračuje

V Indickém oceánu pokračuje pátrání po tělech obětí tragické nehody jemenského Airbusu, kterou zřejmě přežil jediný člověk ze 153 na palubě. Francouzská armáda přitom v oblasti poblíž Komorských ostrovů nepřestává pátrat ani po lidech, kteří mohli ještě neštěstí přežít. Podle jemenských aerolinií tvořili většinu cestujících Francouzi nebo obyvatelé Komorů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí francouzské armády informoval: "Prioritou zůstává najít přeživší, těla obětí a trosky letadla. Stále jsme ještě na začátku toho procesu. Teprve se pokoušíme určit oblast, ve které bychom mohli přeživší, těla obětí nebo trosky teoreticky najít."

Jemenské aerolinie včera večer přerušily letecké spojení s francouzskou Marseille na neurčito. Reagovaly tím na protesty Komořanů, kteří na letišti v Marseille požadovali zastavení letů společnosti Yemenia do Jemenu a dál na Komory. Desítky francouzských Komořanů, převážně pozůstalých po obětech katastrofy, odmítaly v Marseille vstoupit na palubu letadla jemenských aerolinií, které by je dopravilo do původní vlasti. Společnost už kvůli tomu musela zrušit dva lety.

Jemenské aerolinie jednání protestujících v Marseille odsoudily. "Nemůžeme zajistit lety do a z Marseille, aniž bychom ohrozili pasažéry a personál. Odsuzujeme to, že je období smutku poznamenáno nepřijatelným chováním, které ohrožuje pátrání po příčinách katastrofy a které brání přepravě rodin obětí do Maroni," uvádí se v prohlášení společnosti. Aerolinky vrátí peníze za letenky zakoupené na dobu přerušení letů.

Jemenský stroj byl v provozu 19 let a měl za sebou téměř 52 tisíc letových hodin. Ve Francii na něm v roce 2007 našli mnoho závad, takže měl zákaz vstupu do Francie. Jemenské aerolinie tenkrát byly kvůli tomu vyšetřovány. Hrozilo jim zařazení na takzvanou černou listinu společností, jež nesmějí létat do Evropské unie. Po nehodě u Komor chce Evropská komise prosadit vytvoření nejen evropské, ale celosvětové listiny nebezpečných linek.

Přečtěte si také:
Jemenský letoun nesměl kvůli špatném stavu do Francie
Pátrání po černé skříňce z havarovaného jemenského Airbusu pokračuje
U Komorských ostrovů se zřítilo jemenské letadlo se 153 lidmi

Jan Prokeš, Alena Adámková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme