Pátrání po obětech zemětřesení v Turecku končí

Turečtí záchranáři odvolali pátrání v troskách domů, které spadly během nedělního zemětřesení. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že při neštěstí zahynulo 44 lidí, 318 osob bylo zraněno. Podle tureckého premiéra Bülenta Ecevita vyslala vláda do postižených vesnic tisíce pokrývek, stanů a plynových ohřívačů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení | Foto: ČTK/EPA

Většina ze 600 zničených nebo poškozených budov byla podle záchranářů nekvalitně postavena z cihel nebo hlíny. V troskách zřícených domů se údajně nemohly vytvořit vzduchové kapsy, kde by někdo mohl přežít.

Podle informací spolupracovnice Radiožurnálu v Turecku Dany Braunové se zřítilo 70 budov, naštěstí většinou podniků a obchodů, kde v neděli prakticky nikdo nebyl. Mnoho ze 150 zraněných, které dosud ošetřily místní nemocnice, si své úrazy přivodilo skokem z oken a balkonů. Nejhorší situace je v městečku Sultandagi, kde přišlo o život 15 obyvatel a další tři se stále pohřešují. V nedalekém Bolvadinu se zřítilo 15 budov a pacienti tamní nemocnice museli být evakuováni na zahradu.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme