Pátrání po obrazech ukradených z pařížského muzea je stále bezvýsledné

Zloději ukradli z pařížského Muzea moderního umění pět vzácných obrazů od Picassa, Modiglianiho a dalších slavných malířů. Vedení muzea odhaduje škodu na sto až tři sta milionů eur. Podle odborníků jsou prý obrazy neprodejné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

P201005200548501.jpg | Zdroj: ČTK

Na oficiálním trhu s uměním není možné obrazy prodat. Jejich cena na černém trhu by byla podle odborníků dvacetkrát nižší. Obrazy jsou příliš známé. Francouzská policie okamžitě poslala jejich fotografie do sítě Interpolu. Pro případné kupce i prodávající by transakce představovala obrovské riziko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Paříž-ukradené obrazy.mp3

Policie se také věnuje variantě, že díla nechal ukrást nějaký vyšinutý sběratel, který se jimi bude těšit v soukromí. Podle další hypotézy můžou pachatelé časem nabídnout plátna muzeu zpátky za tučné výkupné.

V budově Muzea moderního umění nefungoval dva měsíce alarm kvůli nedostatku náhradních dílů. Podle představitelů společnosti Axa, jak uvedly německé noviny, ukradené obrazy nebyly pojištěny.

Jan Pokorný, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme