Pátrání po pachatelích útoků v Londýně pokračuje

Pět domů na severu Anglie prohledala britská policie ve snaze najít strůjce útoku na Londýn. Nikoho zatím nezatkla. Podle televizní stanice Sky News začala policejní akce v půl sedmé ráno v okolí Leedsu. Čtvrteční útoky v londýnské hromadné dopravě zabily nejméně 52 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

londýnský starosta Ken Livingstone v metru | Zdroj: ČTK

Politické strany v poslanecké sněmovně jsou sjednoceny v solidárním postoji na podporu vlády premiéra Tonyho Blaira, který za ni vyjádřil odpor nad vraždou nevinných lidí. Předseda vlády ujistil poslance o důrazném a intenzivním pátrání po pachatelích. Náčelník londýnské policie Sir Ian Blair řekl, že dva tisíce lidí zatelefonovaly na protiteroristickou linku důvěry.

Starosta Londýna Ken Livingstone oznámil vytvoření zvláštního fondu na pomoc obětem útoků, do kterého Červený kříž přispěl částkou padesát tisíc liber a do dnešního večera se v něm díky příspěvkům veřejnosti očekává milion liber. Američtí vojáci ve dvou základnách britského královského letectva na jihu Anglie jsou pod rozkazem nevstupovat do Londýna. Podle informací britského ministra obrany Johna Reida se ale tento rozkaz naléhavě přezkoumává.

Z Británie se po útocích neozval už jen jeden český občan

Pouze už jen jediného Čecha postrádají příbuzní po teroristických útocích v Británii. Pravděpodobnost, že by se tento člověk nacházel v blízkosti výbuchů, je ale podle Ministerstva zahraničí malá. Tato osoba, kterou se zatím nepodařilo kontaktovat, není totiž v častém styku s rodinou.

Druhý dosud pohřešovaný Čech už se svým blízkým ozval. Na seznamu českých občanů, o kterých nebyly po úderu teroristů v britské metropoli informace, figurovalo původně asi 28 jmen.

Milan Kocourek, Lenka Rákosová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme