Pátrání po rebelech v Afghánistánu vychází naprázdno

Bez úspěchu pátrají američtí vojáci a jejich spojenci v Afghánistánu po příslušnících Al-Káidy a Talibanu. Nedaří se jim - a to dokonce ani když svou operaci zintenzivnili. Přiměla je k tomu smrt amerického seržanta, kterého zastřelili povstalci v provincii Paktíja.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci | Foto: ČTK/AP

Jak z Afghánistánu uvádí spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, Američané hned zaútočili na tajnou základnu rebelů, ale nikoho už nenašli. Všichni totiž stačili před útokem místo opustit, takže nikdo nebyl ani zabit ani zatčen. S podobným výsledkem skončila v pondělí u východoafghánského města Chóst operace Britů. Na opuštěné základně našli jen několik skladů zbraní.

Pátrání po jednotkách rebelů ve východoafghánských provinciích pokračuje, ale jak se nechali slyšet někteří britští důstojníci, vojáci protiteroristické koalice jsou rozčarováni z toho že nedochází k žádným přímým kontaktům s nepřítelem. Rebelové totiž znají dokonale terén, útočí ze zálohy a ihned poté mizí ve vysokých horách. Spojenečtí vojáci pak nacházejí základny Al-Káidy opuštěné.

Přehrát

00:00 / 00:00

P.Procházková o pátrání po rebelech

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme