Paul Ryan v debatě kandidátů na viceprezidenta těsně porazil Joe Bidena

V televizním klání kandidátů na amerického viceprezidenta těsně vyhrál republikán Paul Ryan. Podle bleskového výzkumu CNN získal sympatie 48 procent diváků. Podle 44 procent diváků zvítězil naopak současný demokratický viceprezident Joe Biden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demokrat Joe Biden (vpravo) a republikán Paul Ryan (vlevo) | Zdroj: Reuters

Oba soupeři se dohadovali hlavně o Blízkém východě, daních a zdravotní péči. Skákali si přitom do řeči, Joe Biden se opakovaně sarkasticky smál, obracel oči v sloup a kroutil hlavou nad odpověďmi republikána Paula Ryana.

Stávající viceprezident ale podle všech hodnocení splnil úkol demokratického týmu. Po slabém vystoupení prezidenta Obamy v první televizní debatě dal najevo, že se demokraté na další kola slovních utkání připraví lépe a nehodlají opakovat debakl z minulého týdne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Debatu kandidátů na amerického viceprezidenta sledoval zpravodaj Vít Pohanka

Kandidáti na viceprezidenta se neshodli prakticky v ničem. Nezaznělo nic, co by Američané už neslyšeli od prezidentských kandidátů při kampani. Oba dva také pronesli tvrzení, které analytici z různých stanic vyhodnotili jako nepravdivá.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme