Klíčový svědek procesu s Manafortem přiznal, že bývalému šéfovi Trumpova štábu pomáhal s podvody

Dlouhodobý obchodní partner Paula Manaforta, někdejšího šéfa volebního štábu Donalda Trumpa, v pondělí před soudem v Alexandrii přiznal, že mu pomáhal falšovat daňová přiznání a skrývat jeho bankovní účty v zahraničí. V úterý o tom informovala agentura Reuters. Podnikatel se také přiznal k tomu, že zpronevěřil miliony dolarů Manafortovy poradenské společnosti.

Alexandria Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paul Manafort přichází před soud ve Washingtonu | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Rick Gates je klíčovým svědkem obžaloby v procesu s někdejším Trumpovým spolupracovníkem. Manafort v něm čelí obvinění ze zatajení desítek milionů dolarů, které získal v roli poradce proruského prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče, svrženého v únoru 2014, jakož i z daňových a bankovních podvodů.

Lobbista obvinění popírá a obhajoba trvá na tom, že strůjcem podvodů byl Gates.

Proces je v médiích vnímán jako test týmu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který vyšetřuje případné ruské ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016. Sám Gates se ke svému podílu na vině již dříve přiznal a s Muellerem spolupracuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme