Pavel Telička jednal v Bruselu o pomoci z fondu EU

Česká republika by měla dostat další peníze na odstraňování následků katastrofálních povodní. Myslí si to státní tajemník Pavel Telička, který jednal v Bruselu s představiteli Evropské komise. Unie už rozhodla, že Česká republika může přesměrovat peníze do oblastí, které byly povodněmi postiženy. Pomocnou ruku nabízí také Evropská investiční banka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka EU

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, Evropská unie chce ještě letos rozdělit mezi Německo, Rakousko a Českou republiku 500 milionů eur ze zvláštního povodňového fondu. Česko by mělo podle tajemníka Teličky dostat peníze i přesto, že dosud není členem evropské patnáctky. Ze tří zemí, které mají z nově vytvořeného fondu EU získat peníze, jsme my jedinou, která zatím nepřispívá do rozpočtu Unie. Fond na odstraňování následků přírodních katastrof odčerpá peníze z kapitol, kde mají právo čerpat jen členské země.

"Evropská unie se zatím chová k Česku sympaticky a solidárně," uvedl v Bruselu Telička. Zatím je ale podle něj předčasné mluvit o tom, kolik naše země peněz dostane a na které projekty. To bude známo až na konci roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich o pomoci EU

Zítra si následky srpnových katastrofálních povodní v České republice budou moci prohlédnout poslanci Evropského parlamentu na zvláštní fotografické výstavě.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme