Pavel Telička vystoupí před Evropským parlamentem

Českého kandidáta na post evropského komisaře Pavla Teličku čeká dnes slyšení v Evropském parlamentu. Stejně jako jeho budoucí kolegové musí i on poslancům dokázat, že má potřebné znalosti pro náročnou funkci v bruselské exekutivě. Evropský parlament by měl nováčky definitivně schválit 5. května. Hlasovat bude o celém týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slyšení v Evropském parlamentu | Zdroj: ČTK

Stejně jako někteří z jeho budoucích kolegů v Evropské komisi by i on měl poslancům dokázat, že má pro post eurokomisaře potřebné znalosti. Radiožurnálu Pavel Telička prozradil, že určité rozechvění pociťuje. "Je to trošku jako ve sportu, čeká se na první akci. Když ta se povede, tak to může spadnout. Takových akcí a podstatně náročnějších jsem zažil celou řadu, ale přeci jen atmosféra kolem tohoto slyšení je velmi specifická, slavnostní, symbolická, takže to na člověka doléhá, a tu trému pochopitelně do jisté míry má."

Půjde nejen o obecné vědomosti o Evropské unii, ale v Teličkově případě i o oblast zdraví a ochrany spotřebitelů. Telička Radiožurnálu popsal, jak se na slyšení připravoval. "Je to právě ta část toho slyšení, na kterou jsem se především zaměřil, protože v porovnání s ostatními portfolii je toto na jedné straně velmi komplexní a na druhé straně je to obor se značnými technickými detaily a se širokým závěem. Ano, musel jsem se připravovat na dané otázky zvlášť když nevím, do jaké hloubky budou poslanci v těch jednotlivých technických detailech připraveni jít."

Sérii slyšení zahájili včera komisaři nominovaní za Lotyško, Maďarsko a Maltu. Každý z nich měl na svůj projev 80 minut. Dnes je bude následovat dalších 6 adeptů. Kromě Pavla Teličky vystoupí také zástupci Slovenska, Slovinska, Litvy, Polska a Kypru.

Markéta Kaclová, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme