Pavoučí muž se rozhodl zdolat nejvyšší budovu světa

Francouz Alain Robert, který si říká pavoučí muž, dnes podle všeho nezahálí. Rozhodl se zdolat nejvyšší budovu světa – dubajskou Burdž Chalífa. Mrakodrap měří 828 metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alain Robert vylezl v polovině března na pařížskou budovu Centre Pompidou, kde je muzeum moderního umění. | Zdroj: Reuters

48letý Robert už má v lezení na výškové budovy značnou praxi. Šplhal už na více než stovku nejvyšších budov, včetně Petronas Twin Towers v Kuala Lumpuru, Sears Tower v Chicagu nebo Eiffelovy věže v Paříži.

„Nechci marnit čas na zemi. Lezení je pro mě stejně důležité jako jídlo, jako dýchání. Je to moje vášeň,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii Jan Šmíd mluví o pavoučím muži ve Světě o jedné na Rádiu Česko.mp3

Na tomto spidermanovi je podle zpravodaje Českého rozhlasu ve Francii Jana Šmída zajímavé to, že má za sebou nejzajímavější věže. Největší věž na světě nicméně ještě nemusí být nejzajímavější.

Alain Robert často leze bez jištění, a pak na něj nahoře čekají policisté, často musí platit pokuty. Pokutu mu napařil malajsijský soud v roce 2009 za to, že lezl na Petronas Towers. Pokuty ovšem vyvolávají zájem četných sponzorů.

Jan Šmíd, David Koubek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme