Pchjongjang chce přímá jednání s Washingtonem

Severní Korea se dožaduje přímých jednání se Spojenými státy o jaderných zbraních. Pchjongjang to považuje po ostrých výrocích amerického prezidenta o konci tyranie ve světě, za cestu snížení napětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

severokorejská jaderná elektrárna | Foto: GlobalSecurity.org

Bílý dům den po severokorejském přiznání, že Pchjongjang má jaderné zbraně, trvá na mnohostranných jednáních za účasti asijských zemí regionu.

Bushova administrativa ví, že severokorejský režim je nepředvídatelný a drží korejský poloostrov v šachu, a tak se snaží nevyvolávat zbytečnou paniku. Představitel ministerstva zahraničí Adam Ereli řekl, že Spojené státy už dávno předpokládají, že Severní Korea má kapacity na výrobu jaderných zbraní. Podle CIA je schopná vyrobit až 10 bomb.

Republikánská administrativa ale trvá na šestistranných rozhovorech. Spojené státy nadále odmítají poskytnout stimuly například v podobě potravinové pomoci, aby dostaly Severokorejce k jednacímu stolu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme